הקנייה המשתלמת יותר
חלק מהיחידה מספרים עשרוניים, אחוזים ויחסים במסלול ה-Pre-Algebra של Coddy. שיעור 43 מתוך 56.
חנות מוכרת עטים בשתי אריזות: 4 עטים ב־2.80 דולר, או 10 עטים ב־6.50 דולר. איזו קנייה משתלמת יותר? אי אפשר להשוות ישירות בין המחירים הכוללים, כי האריזות מכילות מספרים שונים של עטים. לכן נמצא את המחיר של עט אחד בכל אריזה, כלומר את מחיר היחידה.
אריזה קטנה: 2.8 / 4 שווה 0.7, כלומר 70 סנט לעט. אריזה גדולה: 6.5 / 10 שווה 0.65, כלומר 65 סנט לעט. עכשיו שני המחירים הם עבור אותו הדבר, עט אחד, ומחיר היחידה הנמוך יותר הוא הקנייה המשתלמת יותר: האריזה הגדולה, אף שהמחיר הכולל שלה גבוה יותר.
חלקו את המחיר במספר, בסדר הזה. חלוקת המספר במחיר נותנת במקום זאת את מספר העטים לכל דולר, כך שהמספר הגדול יותר מצביע על הקנייה המשתלמת יותר, ובלבול בין השניים הופך את התשובה. קנייה משתלמת יותר היא טובה יותר רק אם תשתמשו במה שאתם קונים, אבל החלק הזה תלוי בכם.
אתגר
קופסה של 12 עפרונות עולה 3.60 דולר. מצאו את המחיר u של עיפרון אחד, כדי שאפשר יהיה להשוות את הקופסה לאריזות אחרות. כתבו את u כשווה לחישוב, ואז חשבו אותו בשורה הבאה.
השיעור הזה כולל חידון קצר. התחילו את השיעור כדי לענות עליו ולעקוב אחרי ההתקדמות.
השיעור הזה כולל חידון קצר. התחילו את השיעור כדי לענות עליו ולעקוב אחרי ההתקדמות.
כל השיעורים ביחידה מספרים עשרוניים, אחוזים ויחסים
2חיבור מספרים עשרוניים
חיבור מספרים עשרונייםחיסור מספרים עשרונייםמספרים עשרוניים שלילייםחישוב עודףחזרה: חיבור וחיסור3כפל מספרים עשרוניים
כפל מספרים עשרונייםכפל ב־10, 100, 1000מכפלות גדולות יותרקנייה לפי משקלסיכום: כפל