Menu

מחיר ליחידה

חלק מהיחידה מספרים עשרוניים, אחוזים ויחסים במסלול ה-Pre-Algebra של Coddy. שיעור 19 מתוך 56.

מחיר ליחידה הוא המחיר של פריט אחד. 4 עטים עולים יחד 5.20 דולר. חלוקה שווה של הסכום הכולל בין העטים נותנת את המחיר של עט אחד. נשתמש ב־u לציון המחיר ליחידה: u = 5.2 / 4.

נחלק, ונשאיר את הנקודה במקומה: 4 נכנס ב־5 פעם אחת, עם שארית 1, שהם 10 עשיריות. יחד עם 2 העשיריות מתקבלות 12 עשיריות, ולכן כל עט עולה 3 עשיריות. u = 1.3: עט אחד עולה 1.30 דולר.

מחירי יחידה מאפשרים לך להשוות בין מבצעים. אי אפשר להשוות בין המחיר הכולל של מארז של 4 פריטים למארז של 6 פריטים, אבל אפשר להשוות את המחיר של פריט אחד. בדוק על ידי הכפלה בחזרה: 1.30 · 4 הוא 5.20.

challenge icon

אתגר

חבילה של 3 מחברות עולה 4.50 דולר. מצאו את המחיר u של מחברת אחת. כתבו ש-u שווה לחישוב המתואר בסיפור, חשבו אותו בשורה הבאה, ואז לחצו על בדיקה.

quiz iconבחנו את עצמכם

השיעור הזה כולל חידון קצר. התחילו את השיעור כדי לענות עליו ולעקוב אחרי ההתקדמות.

quiz iconבחנו את עצמכם

השיעור הזה כולל חידון קצר. התחילו את השיעור כדי לענות עליו ולעקוב אחרי ההתקדמות.

כל השיעורים ביחידה מספרים עשרוניים, אחוזים ויחסים